Wyszukiwarka

Logowanie

Zarejestruj się

PL

Od 2015 roku więcej podatników będzie musiało używać kas fiskalnych

Od 1 stycznia obowiązek ten obejmie np. doradców podatkowych, prawników, warsztaty samochodowe, lekarzy, kosmetyczki, fryzjerów. I to bez przekroczenia wynoszącego 20 000 zł limitu sprzedaży. Należysz do tej grupy? Sprawdź naszą ofertę!

Grono przedsiębiorców ewidencjonujących sprzedaż na rzecz tzw. osób prywatnych za pomocą kas rejestrujących jest bardzo szerokie, a zgodnie z planowanymi zmianami dotyczącymi zwolnień w tym zakresie, w przyszłym - 2015 roku ulegnie kolejnemu powiększeniu. Niemniej zakupując takie urządzenie po raz pierwszy warto pamiętać, że podatnik może skorzystać z tzw. ulgi na zakup kasy. Co ważne, ulga ta nie wywołuje skutków w podatku dochodowym.

Bursztyn to kasa polecana szczególnie nowym przedsiębiorcom, małym punktom handlowym i usługowym. A to dzięki prostej i intuicyjnej obsłudze oraz kompaktowym wymiarom. Bursztyn sprawi, że sprzedający będzie koncentrował się na Kliencie, a nie na wystawieniu paragonu, a samo urządzenie zajmie mało miejsca.
preview_bursztyn_white_l_800x534

Kasa bursztyn tanie urządzenia fiskalne. Urządzenia fiskalne Tychy Wyry Orzesze Mikołów. Kasy fiskalne dla powiatu Mikołowskiego

Kasa fiskalna w działalności sezonowej - zwolnienie
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu kasą rejestrującą (fiskalną) przysługuje podatnikom rozpoczynającym sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, jeżeli przewidywany przez podatnika obrót z tego tytułu nie przekroczy, w proporcji do okresu wykonywania tych czynności w danym roku podatkowym, kwoty 20 000 zł. Gdy podatnik rozpoczyna sprzedaż od 1 lipca, limit ten wynosi 10 082,19 zł (20 000 zł x 184/365).

 

Kasy fiskalne Tychy, kasy fiskalne Mikołów, kasy fiskalne ,kasy fiskalne Łaziska
kasy fiskalne Mikołów, kasy fiskalne Katowice, kasy fiskalne Mysłowice
kasy fiskalne dla lekarzy, serwis Mikołów,komputery, pogotowie komputerowe. kasy fiskalne dla prawników.