kasa nano e

Kasa Nano E
kasa_biala

Najnowsza przenośna kasa fiskalna Novitusa: małe wymiary - ogromne możliwości!

Nowoczesna technologia, zamknięta w poręcznej i ergonomicznej obudowie dedykowana dla osób prowadzących ruchomą sprzedaż (przenośną), lub tradycyjną, gdzie lada sklepowa ma ograniczoną powierzchnię.

Kasa Nano E występuje w wersjach: "med" - dedykowanej dla lekarzy i dentystów, "lex" - dedykowane dla prawników, "moto" - dedykowanej dla warsztatów naprawy samochodów, opon i stacji diagnostycznych oraz  „L” – dedykowanej ośrodkom szkolenia kierowców.

kasa fiskalna realizująca zapis kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych, zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. Zastosowanie elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia, paragony drukowane są na jednym, szerokim papierze bez równoczesnego zadrukowywania drugiej rolki papieru kopią. Rolki kopii wydruków użytkownik musiał przechowywać przez kilka lat, co zajmuje sporo miejsca a czytelność rolek po kilku miesiącach była znikoma. W tej kasie kopia wydruku zapisywana jest w sposób elektroniczny na niewielkiej karcie SD (jak w aparatach fotograficznych). Jedna karta może wystarczyć nawet na kilka lat pracy kasy. Karta o pojemności 4GB może pomieścić ponad dwa miliony paragonów 30-to liniowych (sprzedaż ok. 7 towarów). Dane kopii zapisanych na karcie są dostępne dla użytkownika. Można je wydrukować bezpośrednio na kasie, lub odczytać w standardowym komputerze PC. Z danych tych na komputerze można sporządzać żądane raporty. Dzięki elektronicznej kopii zakładanie i wymiana papieru w mechanizmie drukującym jest znacznie prostsze, niż w dotychczasowych urządzeniach. Dodatkowo zastosowanie mechanizmu drukującego typu "clamshell" powoduje, że ta operacja jest dziecinnie prosta, odbywa się na zasadzie: "wrzuć i pracuj". Zalety tego rozwiązania doceni każdy użytkownik, a szczególnie wykorzystujący kasę do pracy przenośnej.

Alfanumeryczna klawiatura kasy ułatwia obsługę, programowanie oraz wykonywanie raportów. Pięknie podświetlana, kolorowa klawiatura kasy z naniesionymi przejrzystymi informacjami oparta jest na bardzo precyzyjnie działających swithach, dzięki czemu obsługa klawiatury jest bardzo łatwa i przyjemna. Wierzchnia część klawiatury wykonana jest z silikonu, dokładnie dopasowana do obudowy kasy, co zabezpiecza wewnętrzną elektronikę przed zanieczyszczeniami lub przypadkowym zalaniem. Klawiatura wyposażona jest w 4 klawisze funkcyjne F1 – F4, które mogą być oprogramowane jako klawisze sprzedaży bezpośredniej lub skróty do poszczególnych funkcji kasy (konkretnego raportu, programowania itp.).

Dane techniczne
Nazwa: 
NANO E
 
Typ: 
kasa fiskalna przenośna z elektroniczną kopią
 
Przeznaczenie: 
małe i mobilne punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe
 
Parametry urządzenia
Liczba towarów: 
3000
 
Liczba stawek PTU: 
7
 
Liczba grup towarowych: 
42
 
Liczba kasjerów: 
8
 
Rabaty/narzuty: 
tak
 
Pojemność bufora ON-LINE: 
2 000
 
Opakowania: 
64
 
Nazwa towaru: 
40 znaków
 
Nośnik kopii elektronicznej: 
Karta SD 4GB
 
Mechanizm drukujący
Rodzaj: 
termiczny, typu clamshell
 
Typ:
Fujitsu FTP 628
 
Szerokość papieru: 
57 mm
 
Klawiatura
Rodzaj: 
alfanumeryczna, switchowa, silikonowa, zabezpieczająca przed zalaniem
 
Liczba klawiszy: 
23 w tym 4 funkcyjne
 
Klawisze szybkiej sprzedaży: 
8 (4 w dwóch poziomach) + 10 w trybie "szybka sprzedaż"
 
Wyświetlacze
Klient: 
alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków
 
Kasjer: 
alfanumeryczny, podświetlany, niebieski LCD, 2 x 16 znaków
 
Złącza
Złącza komunikacyjne: 
1 x RS232, 1 x USB (dwukanałowe), Bluetooth (opcja)
 
Współpraca z urządzeniami: 
komputer, czytnik, waga, modem, terminal EFT, moduł Bluetooth
 
Sterowanie szufladą: 
tak (aktywna)
 
Zasilanie
Z sieci: 
230 V, zasilacz zewnętrzny
 
Awaryjne: 
wbudowany akumulator 7.2V, 2Ah
 
Wymiary
Szerokość/wysokość/głębokość: 
94 x 58 x 229 mm
 
Waga: 
0,65 kg